התנערות מקישורים חיצוניים – למה ואיך לעשות את זה?

תוכן עניינים

שרשרת שבורה

כיום כל מקדם אתרים וגם כל בעל אתר יודע שישנם שני פעולות שחשוב לבצע  על מנת שהאתר יחשב כסמכותי מספיק במנועים של גוגל והם פעולות ON-PAGE ופעולות OFF-PAGE על פעולות ON-PAGE נרחיב במאמרים הבאים אך במאמר זה נתמקד באחד מפעולות ה-OFF PAGE החשובות ביותר לקידום האתר והוא יצירת מערך מקצועי ושלם של קישורים .

מה זה קישורים חיצוניים (Backlinks)?

אז מה הם אותם קישורים ? קישורים הינם הצבעות אמון של אתרים על האתר שלנו .
אותם קישורים מתחלקים למספר נישות :

הצבעות מאתרי בלוגים :
אותם אתרים שבעל העסק יכול וכדאי שיהיה מעורב בהם .
יביע דעות מקצועיות וישאיר קישור לאתר , שימוש באתרי בלוג אשר התוכן זהה מגבירים את הסמכותיות.
חשוב לדעת שרק השארת הדומיין מראה על חוסר מקצועיות ועל כן ייתכן שגוגל תבין שהקישור איננו טבעי ותחשיב אותו כקישור חלש מאוד שלא יסייע בקידום האתר.
קבלת קישור מאתרי מאמרים
על האתר להיות מלא בתוכן איכותי ומקצועי מלא במילות מפתח.


איך משיגים קישורים חיצוניים?

יש כמה דרכים להשיג קישוריים חיצוניים לאתר שלכם.

  1. הדרך הארוכה והטובה ביותר: לבנות אתרים נוספים הקשורים לאתר שלכם ומהם להוציא קישורים לאתר שלכם. הדרך הזו מצריכה מכם לתחזק גם את האתרים המקשרים וגם את האתר המקושר. הדרך הזו היא הטבעית והמומלצת ביותר אבל דורשת סבלנות, ידע, מחקר מעמיק על האתרים וגם תקציב גדול כמובן.
  1. החלפת קישורים: הרבה בעלי אתרים מחליפים קישורים עם בעלי אתרים אחרים. נזהיר ונאמר שגוגל לא אוהבת “קומבינות”. אם אתם מבצעים החלפת קישורים עם אתר אחר אתם צריכים לבדוק כמה דברים: אם האתר איכותי. מקודם בגוגל. לא נענש על ידי גוגל. והכי חשוב, שהוא רלוונטי לאתר שלכם. כשאמרנו שגוגל לא אוהבת קומבינות התכוונו לכך שאם אתם תוציאו קישור לאתר אחר, ואותו אתר יוציא קישור לאתר שלכם. כשגוגל תסרוק את שני האתרים היא תבין “שעושים עליה קטע” ותעניש את שני האתרים.
  2. קניית קישורים: הרבה חברות קידום אתרים מציעות מכירה של קישורים לאתר שלכם. חברות אלו מחזיקות באתרים רבים כמעט בכל נושא אפשרי. החברות מתחזקות את האתרים האלו שיהיו איכותיים ומקודמים בגוגל באופן רציף. זו דרך מומלצת להשגת קישורים לאתר שלכם אבל היא לא תמיד זולה.

השאירו פרטים ונחזור בהקדם

מאילו קישורים צריך להיזהר?

בעלי אתרים שמחפשים החלפת קישורים צריך להיזהר מקישורים שיוצאים מאתרים הבאים:

אתרי פורנוגרפיה, אתרי הימורים, אתרים שמפיצים ספאם\וירוסים, אתרים שנענשו על ידי גוגל מסיבה כזאת או אחרת, וגם לא מומלץ לקבל קישורים מאתרים שאינם מקודמים ונמצאים בדפים האחרונים בתוצאות החיפוש.

למה שנרצה להתנער מקישורים?

כמו שאמרנו, Backlinks הם המלצות. וגם כאן ניתן דוגמה מהעולם האמיתי. אם חיפשתם בעל מקצוע, ואדם שאתם לא סומכים עליו ימליץ לכם על בעל מקצוע. אתם כנראה תחשבו שההמלצה שלו היא לא טובה ותתעלמו ממנה. אבל אם אדם שאדם סומכים עליו ימליץ על הבעל מקצוע אתם תתנו חשיבות להמלצה שלו.

אז בגוגל הBacklinks עובדים על אותו עקרון. יש אתרים מוכרים וחזקים שגוגל נותנת להמלצה שלהם (הקישור לאתר שלכם) חשיבות גבוהה. מנגד יש אתרים קטנים, לא מוכרים, או אתרים שהתוכן שלהם לא איכותי, אם אתר כזה יצביע על האתר שלכם באמצעות קישור, גוגל לא תיתן להמלצה הזו חשיבות גדולה.

*אם זה אתר שמפיץ ספאם\אתר שנענש על ידי גוגל, אז גוגל יכולה להעניש גם את האתר שלכם.*

מה עדיף – כמות או איכות?

בעלי אתרים רבים לא מכירים את האופן שבו גוגל מתייחסת לקישורים האלו ולכן חושבים “כמה שיותר, יותר טוב”. זו מחשבה לא טובה שיכולה לפגוע לקידום האתר מאשר לעזור.

כמות הקישורים לאתר שלכם צריכה להיות טבעית, אורגנית (כמו שגוגל אוהבת), אם בשבוע אחד יהיו לאתר שלכם 100 קישורים שמצביעים עליו, גוגל לא תתייחס לקישורים האלו ותעניש את האתר שלכם על ניסיון לתמרן אותה.

כמו שאמרנו, קצב הגדילה של הקישורים צריך להיות טבעי.

אז כמות או איכות? אנו ממליצים ללכת על איכות, עדיף 5 קישורים איכותיים מאתרים חזקים מאשר 10 קישורים מאתרים חלשים.

איך מתנערים מקישורים?

כדי להתנער מקישורים שמפנים לאתר משתמשים בכלי שגוגל פיתחה שנקרא:

 google disavow. הכלי הזה נמצא בתוך google search console (כלי מנהל האתרים). כשתכנסו לכלי לדחיית הקישורים גוגל תזהיר אתכם להשתמש בכלי בחוכמה.

את הרשימה של הקישורים שמהם תרצו להתנער תצטרכו להכין בקובץ txt. פשוט שנמצא בכל מחשב.

את הרשימה תעלו לgoogle disavow וגוגל תבדוק את הבקשה שלכם.

*גוגל מצהירה שהיא לא חייבת להתייחס לבקשה שלכם לדחיית קישורים אבל נגיד שבדרך כלל היא אכן מתייחסת ולא נותנת חשיבות לקישורים שמהם ביקשתם להתנער.

כלי לדחיית קישורים

עכשיו אתם יודעים מה החשיבות של הBacklinks לקידום האתר שלכם, ואיך גוגל מתייחסת לאתרים שמנסים להערים עליה. 

מאמרים שיכולים לעניין אותך:

חיבור – Google Tag Assistant

איך אפשר לדעת ש google analyticsTag Manager עובד? כדי לבדוק ולהיות בטוחים שחיברנו את גוגל אנליטיקס או שה-Tag Manager  כהלכה נשתמש בתוסף ייעודי לגוגל כרום

קרא עוד »